Nem zavarják a Transparency Internationalt a francia elnök korrupciógyanús ügyei
A kitüntetett Soros-szervezet szemet huny Emmanuel Macron kétes ügyletei fölött.
De úgy látszik, Macron sem tágít a nyugdíjkorhatár emelése mellől.
Határozatlan idejű általános sztrájk lesz a nyugdíjreform ellen Franciaországban, tömegek mennek az utcákra, írtuk keddi cikkünkben.
Az állampolgárok a nyugdíjreform ellen emelték fel a szavukat. A tervezet értelmében 62-ről 64 évre emelkedne a nyugdíjkorhatár. Az ez ellen való tiltakozások már januárban megkezdődtek, a négy vasutasszakszervezet már az ötödik tiltakozó nap – ezeken egyébként összesen több mint egymillióan vonultak utcára országszerte – után, február 16-án jelezte, hogy ha a kormány a tüntetések ellenére sem mond le a reformról, akkor március 7-től az egész országot megbénító, határozatlan idejű sztrájkot hirdetnek. Kedden egyébként több mint egymillió tüntető vonult fel Franciaország különböző városaiban és településein.
A szerda délutáni fejlemények szerint nemhogy csillapodnának, hanem intenzív szakaszba lépnek a tiltakozások,
A feminista aktivisták a nyugdíjreformot igazságtalannak tartják a nőkkel szemben, különösen azért, mert szerintük az tovább mélyítené a nemek közötti egyenlőtlenségeket, amelyekkel a nők pályafutásuk során szembesülnek.
A szakszervezetek továbbra is a reform visszavonását követelik. A törvényjavaslatot a héten vitatják meg a szenátusban, írja a France 24.
„Szerda reggel a vonatközlekedés és a párizsi metró továbbra is komoly fennakadásokat okozott. Az SNCF vasúttársaság közölte, hogy várhatóan háromból csak egy nagysebességű vonat közlekedik az országban. A Spanyolországba tartó vonatok leálltak, és néhány járatkimaradás érinti a Nagy-Britanniába és Belgiumba tartó és onnan induló vonatokat is. A párizsi Charles de Gaulle repülőtéren a járatok ötödét, az Orly repülőtéren pedig mintegy harmadát törölték” – számol be a fejleményekről a lap.
Emmanuel Macron francia elnök közben arra tett ígéretet, hogy nem tágít a javaslat mellől,
A reform egyébként amellett, hogy 62-ről 64 évre emelné a nyugdíjkorhatárt, 43 év munkaviszonyt írna elő a teljes nyugdíj megszerzéséhez. A kormány azzal érvel, hogy a rendszer várhatóan egy évtizeden belül hiányt fog termelni, mivel Franciaország lakossága öregszik és a várható élettartam meghosszabbodik.
Nyitókép: MTI/AP/Aurelien Morissard